Ovo nije toliko neophodno, ali nama dosta olakšava posao ako nam pre otpočinjanja selidbe klavira skrenete pažnju na to da li na koridoru prenošenja postoje nezgodne ivice, skučeni prolazi, klizavi podovi, kao i sve one stvari koje mogu biti od značaja za bezbedno iznošenje i unošenje klavira. Ako takva mesta postoje, preporuka je čak i da nam, ukoliko je to moguće, pošaljete fotografije tih mesta, kako bismo imali što bolji prikaz situacije.
Kada naš tim stigne na lokaciju, prva stvar koja će biti urađena je provera gabarita klavira i koridora za njegovo iznošenje. Kada je koridor ustanovljen naš tim će pristupiti demontaži nogica i papučica, kao i zaštiti svih elemenata klavira. Naše iskustvo govori da je zaštita puc-puc i PVC folijom sasvim dovoljna, ali ukoliko vi smatrate da to nije dovoljno, nikakav problem ne predstavlja da se primeni i dodatna zaštita.
Kada su svi elementi klavira zaštićeni otpočinje se sa njhovim prenošenjem. Kako je telo klavira najteže i najglomaznije, najveći akcenat se pridaje baš tom elementu. Naš stručan tim pomoćnih radnika će prvo upregnuti telo klavira stavljajući ga na specijalne gurtne za nošenje, gde se na oba kraja nalaze po bar dve osobe.
Prenošenje klavira se obavlja polako, staloženo i bez nervoze. Ide se stepenik po stepenik, sprat po sprat. Ako je koridor predugačak i komplikovan, prave se i pauze za odmor. Nigde se ne žuri i jedini cilj je da se telo klavira prenese do rampe kamiona bez ostvarivanja kontakta sa zidovima, vratima, štokovima, gelenderima i svim onim stvarima koje ga mogu oštetiti (bez obzira što je zaštićeno folijama i drugim materijalima).